جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

صفحه منعطف سامسونگ - لنزوتک

یک قدم تا حقیقت: سامسونگ و رویای صفحه نمایش تاشو

سامسونگ تمام عزم خود را برای ساخت اولین گوشی تاشوی گلکسی جزم کرده است. البته هنوز معلوم نیست که منظور سامسونگ از گوشی تاشوی جدید صفحه نمایش آن است یا خود گوشی. اما اگر منظور سامسونگ تنها تاشو بودن بدنه گوشی باشد، این تکنولوژی جدیدی نیست. با این حال طی چند سال گذشته سامسونگ به وضوح ثابت کرده است که یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌هایش برای نسل بعدی گوشی‌های هوشمند، صفحه نمایش تاشو است.

سامسونگ روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که در حال توسعه صفحه نمایش‌های تاشو است:

در حوزه موبایل، سامسونگ به تلاش خود برای تمایز گوشی‌های هوشمندش با تکیه بر تکنولوژی‌های بروزی مانند صفحه نمایش های تاشوی OLED، ادامه خواهد داد.

این سومبن باری است که سامسونگ در از صفحه نمایش‌های تاشوی OLED در گزارشات خود نام می‌برد. واضح است که این حوزه فناوری برای غول گوشی‌های هوشمند بسیار وسوسه‌انگیز است زیرا می‌تواند این شرکت را از رقیب بزرگش اپل و دیگر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جلو بیاندازد.

صفحه نمایش تاشو با صفحه نمایش منعطف تفاوت دارد. صفحه نمایش منعطف همان تکنولوژی است که سامسونگ در حال حاضر در گوشی‌هایی مانند گلکسی S8 و نوت ۸ استفاده می‌کند. صفحه نمایش منعطف قابلیت خمیدگی را دارد، اما در حال حاضر امکان تا کردن این نوع صفحه نمایش وجود ندارد. چیزی که سامسونگ به دنبال آن است یک تکنولوژی جدید است. تکنولوژی که حاصل آن صفحه نمایشی است که بطور کامل خم شود، درست مانند یک تکه کاغذ.

گوشی‌های تاشو یکی از داغ ترین موضوعات روز دنیای فناوری اطلاعات هستند. صفحات تاشو می‌توانند باعث افزایش فضای قابل استفاده در صفحه نمایش بدون تغییر در سایز گوشی شوند.

پتنت صفحه نمایش تاشو - لنزوتک

در صورتی که هدف سامسونگ تنها ساختن گوشی هوشمندی باشد که بدنه آن قابلیت تا شدن داشته باشد، اولین شرکت سازنده این نوع گوشی نخواهد بود. سال گذشته کمپانی چینی ZTE از گوشی تاشوی خود، Axon M رونمایی کرد که دارای دو صفحه نمایش بود که بوسیله یک لولا مانند یک مینی تبلت یا یک کتاب باز و بسته شده و یک صفحه نمایش بزرگ را در اختیار کاربر قرار می‌داد.

سامسونگ اخیراً دو پتنت (درخواست ثبت حقوق مادی و معنوی اختراع یا ایده) جدید را ثبت کرده است که یکی از آنها مربوط به گوشی تاشو و دیگری مربوط به صفحه نمایش تاشو است.

پتنت صفحه نمایش تاشو سامسونگ - لنزوتکپتنت صفحه نمایش تاشو - لنزوتک

ورود به سایت دیدگاه ها 1

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه on "یک قدم تا حقیقت: سامسونگ و رویای صفحه نمایش تاشو"

  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
trackback

گوشی گلکسی X، اولین گوشی دارای صفحه نمایش تاشو خواهد بود