جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

نقد و بررسی: Microsoft Surface Pro 2017

پس از بررسی اجمالی پرچمدار جدید مایکروسافت در خانواده سرفیس، یعنی سرفیس پرو ۲۰۱۷، ما به آن امتیاز ۳.۵ از ۵ را دادیم، آن هم به سه دلیل اصلی: قیمت بالای محصول، تغییرات نه چندان زیاد نسبت به سرفیس پرو ۴، و کیفیت آن نسبت به رقبا. تغییرات ایجاد شده در این محصول به یمن استفاده از واحد پردازشگر Kaby Lake جدید و کارت گرافیک Iris Plus قابل توجه هستند، اما اگر نیم نگاهی به قیمت این محصول بیندازیم، با در نظر گرفتن نبود تایپ کاور و قلم سرفیس به همراه این دستگاه (که هردو هم بسیار گران قیمت هستند)، پذیرفتن این تغییرات بعنوان اتفاقی هیجان انگیز کمی دشوار به نظر می‌رسد.

 

عملکرد و عمر باتری

تمامی چیپ های Core i5 و Core i7 استفاده شده در سری جدید سرفیس پرو مایکروسافت از جدیدترین خانواده پردازشگرهای مرکزی اینتل، Kaby Lake هستند. طبق ادعای مایکروسافت، این پردازشگرها باعث شده‌اند تا سرفیس پرو ۲۰۱۷ نسبت به سرفیس پرو ۴ ۲۰% سریعتر باشند، نسبت به سرفیس پرو ۳ ۲.۵ برابر عملکرد محاسباتی بهتری داشته باشند و نسبت به iPad Pro اپل ۱.۷ برابر قدرت محاسباتی داشته باشند. طبیعی است که این مقادیر تحت بنچمارک های مختلف با هم تفاوت خواهد داشت. در بعضی موارد، عملکرد سرفیس پرو ۲۰۱۷ از آنچه مایکروسافت ادعا کرده است بهتر نیز بوده است.

مایکروسافت برای سنجش طول عمر باتری معمولاً معیارهای متفاوتی را بکار می‌گیرد. ادعای این شرکت درباره ۱۳.۵ ساعت عمر باتری در حال پخش بدون وقفه فایل ویدیویی تنها با تبعیت از استاندارهای مایکروسافت دستیافتنی خواهد بود. در حالت استفاده عادی، این محصول تنها قادر به پخش بدون وقفه ویدیو به مدت ۸ ساعت است.

این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که سیستم اختناق گرمایی که در سرفیس پرو ۳ وجود داشت (اما در سرفیس پرو ۴ خبری از آن نبود) باز هم به خانواده سرفیس بازگشته است. مایکروسافت انتظار ۲۰ درصد اختناق گرمایی در سرفیس پرو جدید را دارد اما ما شاهد بیش از ۳۰ درصد اختناق گرمایی در این محصول جدید خانواده سرفیس بودیم که نشان دهنده ضعف عملکردی این سیستم در سرفیس پرو ۲۰۱۷ است.

سرفیس پرو 4 یا 2017؟ - لنزوتک

حتی برای اهل فن نیز شناسایی کردن سرفیس پرو ۲۰۱۷ بین این محصول و سرفیس پرو ۴ کار بسیار دشواری خواهد بود. (سمت چپی محصول جدید مایکروسافت است).

تغییرات ایجاد شده در این محصول مایکروسافت نسبت به نسخه قبلی خود یعنی سرفیس پرو ۴ آنقدرها قابل لمس نیست و به نظر ما در لنزوتک، این تغییرات ارزش این قیمت خانه خراب کن (!) را ندارد.

پورت میکرو سرفیس پرو 2017 - لنزوتک

درگاه میکرو اس دی نیز به سرفیس پرو ۲۰۱۷ بازگشته است، آن هم کمی مخفی تر و بر روی استند آن.

البته در این محصول خبری از اتصال USB-C نیست. یک اتصال سرفیس، یک درگاه USB-A و یک پورت miniDisplay: اینها تنها پورت های مایکروسافت سرفیس پرو ۲۰۱۷ است.

نتایج بنچمارک ها

[rwp-review-recap id=”0″]