جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

لطفاً باتری گوشی همراه خود را گاز نگیرید!

 

 

مردی در یکی از فروشگاه‌های کالاهای دیجیتال در چین تصمیم گرفت تا با گاز گرفتن باتری گوشی هوشمند مورد نظر خود آن را به روش خودش تست کند. باتری گاز گرفته شده فوراً آتش گرفته و منفجر شد. این منظره جالب اما عجیب توسط دوربین مداربسته فروشگاه ضبط شده است. پس از اینکه این ویدیو در میوپای، سایت اشتراک گذاری ویدیو در چین بارگذاری شد، بیش از ۴.۹۶ میلیون بار بازدید شده است.

به نقل از تایوان نیوز، این مرد در تاریخ ۱۹ ژانویه امسال برای تعویض باتری گوشی آیفون خود به این فروشگاه رفته بود. آن طور که از ویدیو پیداست این مرد ابتدا باتری مورد نظر خود را برانداز کرده و برای اطمینان از اصالت آن، شروع به گاز زدن آن می‌کند! با اینکه انفجار تنها چند سانت با صورت او و دیگران فاصله داشت، خوشبختانه کسی در این حادثه آسیب ندید.

با اینکه همه می‌دانیم که احتمال انفجار باتری‌های تقلبی لیتیومی بر اثر ضربه یا حرارت بسیار زیاد است، اما با گاز گرفتن آن نمی‌توان متوجه شد که باتری اصالت دارد یا نه، زیرا هیچ وقت نمی‌توان مطمئن شد که علت انفجار باتری تقلبی بودن آن است یا خسارت فیزیکی که به آن وارد می‌شود.

پس از آنکه ماه گذشته اپل به کاهش عمدی سرعت گوشی و تخریب باتری در آیفون‌های قدیمی‌تر اعتراف کرد، طرح تعویض باتری‌های قدیمی اپل با پرداخت ۲۹ دلار به جای قیمت اصلی آن، یعنی ۷۹ دلار را در سراسر جهان آغاز کرد.

با اینکه به غیر از طلا، گاز گرفتن اصالت هیچ چیز دیگری را نشان نمی‌دهد و همه به آن واقف اند، امیدواریم دیگر شاهد اختراع چنین روش‌هایی برای بررسی و آزمایش صحت و سلامت محصولات دیجیتالی – و غیر دیجیتالی – نباشیم.

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of