جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

راهنمای خرید: Samsung Gear یا Android Wear؟

از گوشی هوشمند شما اندرویدی است و تصمیم به خرید ساعت هوشمندی برای آن گرفته‌اید، اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است: کدام ساعت هوشمند را انتخاب کنم؟ Samsung Gear یا Android Wear؟ البته ساعت‌های هوشمندی که از پلتفرم‌های دیگر استفاده می‌کنند نیز اکثراً با گوشی‌های هوشمند اندرویدی سازگاری دارند، اما در میان تمامی آنها، این دو محصول بیشترین سازگاری را با سیستم عامل اندروید داشته و اکوسیستم جامع‌تر و سخت‌افزار بهتری را به کاربران خود ارائه می‌کنند.

اندروید ویر گوگل توسط اپلیکیشن‌های بسیار زیادی پشتیبانی می‌شود، و اگر این پلتفرم را برای ساعت هوشمند خود انتخاب کنید گزینه‌های بیش‌تری در سایزها، اشکال و حالات مختلف در اختیار شما خواهد بود. با این حال، سامسونگ، تمرکز خود را بر تولید سری ساعت هوشمند گیر معطوف کرده، پلتفرم منحصر به فرد خود را برای ساعت هوشمند خود ارائه نموده و این امکانات کامل این محصول را در گرو استفاده از گوشی‌های سامسونگی قرار داده است؛ اما با تمام محدودیت‌های اعمال شده از طرف سامسونگ، این ساعت هوشمند امکاناتی را به طرفداران این محصول ارائه می‌کند که خبری از آنها در اندروید ویر نیست.

انتخاب ساعت هوشمند مناسب می‌تواند از انتخاب گوشی مناسب هم سخت‌تر باشد. قبل از نهایی کردن تصمیم‌ خود برای خرید ساعت هوشمند، المان‌های زیر را در نظر بگیرید.

اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها)

با نگاهی کوتاه به گوشی خود می‌توانید از ساعت روز باخبر شوید، اما ساعت هوشمند می‌تواند اطلاعات بسیار زیادی را در مورد تمامی رویدادها و وضعیت گوشی در اختیارتان قرار دهد. Samsung Gear و Android Wear هر دو از قابلیت نمایش اعلان‌ها پشتیبانی می‌کنند اما نوع پشتیبانی این دو نوع محصول هوشمند از اعلان‌ها با هم تفاوت دارد.

بطور کلی، رابط کاربری اندروید ویر بر اساس اعلان‌ها طراحی شده است. شما با سوایپ کردن (کشیدن دست) به بالا و پایین آنها را مرور کرده و به ایمیل‌ها، پیغا‌م‌ها، و اعلان‌های مربوط به پخش موسیقی و ویدیو دسترسی خواهید داشت. با این حال، این سیستم یک مشکل بزرگ دارد، و آن هم این است که تمامی نوتیفیکیشن‌ها در Android Wear بصورت تک تک نشان داده شده و گروه‌بندی نمی‌شوند، بنابراین اگر برای مثال، ایمیل زیادی در یک روز دریافت می‌کنید، کارتان زار است!

اعلان‌ها در Android Wear - لنزوتک

این را هم از یاد نبریم که تاج گردانی که برای چرخیدن در میان اعلان‌ها طراحی شده است در تمامی مدل‌های این ساعت وجود نداشته و اگر این ساعت را بعنوان ساعت هوشمند بعدی خود انتخاب کرده‌اید بهتر است به سوایپ کردن زیاد اعلان‌ها عادت کنید.

Samsung Gear تمامی اعلان‌ها را گروه‌بندی کرده و در سمت چپ صفحه نمایش ساعت نشان می‌دهد. در اکثر مدل‌های این ساعت می‌توان با سوایپ کردن و یا چرخاندن تاج گردان نصب شده بر روی صفحه ساعت، این اعلان‌ها را مرور کرد.

هر بسته اعلان نشان‌داده شده را می‌توان گسترش داد (باز کرد) و با استفاده از تاج گردان آنها را بسرعت مرور کرد. اعلان‌های مربوط به پخش رسانه‌های صوتی و تصویری بصورت عادی در نوتیفیکیشن‌ها نمایش داده نشده و برای بهره مندی از آن باید ویجت پخش را در سمت راست صفحه ساعت هوشمند Samsung Gear خود قرار دهید (مکان قراردهی ویجت‌ها در سامسونگ گیر قابل تنظیم است). این نوع مرور نوتیفیکیشن‌ها بسیار راحت‌تر از آن است که برای مثال مجبور باشید برای زدن دکمه “بعدی” در اعلان پخش موسیقی، از چهل ایمیل خود بصورت تک تک عبور کنید.

هر دوی این پلتفرم‌ها از همگام سازی دو طرفه استفاده کرده و در صورتی که اعلانی را بر روی ساعت بررسی کنید، دیگر آن را بر روی گوشی خود نخواهید دید. ساختار معماری اعلان‌ها در هر دوی این پتلفرم‌ها به یک صورت عمل می‌کند، اما ساعت هوشمند سامسونگ بررسی ایمیل‌ها را راحت‌تر کرده است.

امکانات ورزشی

همانطور که انتظارش را دارید، ساعت سامسونگ از برنامه Samsung Health، و ساعت هوشمند گوگل از نرم‌افزار Google Fit استفاده می‌کنند. با این حال، سازندگان ساعت‌های هوشمند بر اساس پلتفرم Android Wear می‌توانند نرم‌افزارهای ورزشی دیگری را نیز بر روی ساعت تولید شده عرضه کنند. بنابراین، برای مثال، اگر بر روی گوشی هوآوی خود از نرم‌افزار سلامت هوآوی استفاده می‌کنید، شاید بهتر باشد ساعت هوشمند شما هم ساخت این شرکت بوده و بر اساس پلتفرم Android Wear ساخته شده باشد.

Google Fit برای قدم شماری و بررسی ضربان قلب کارآیی بسیار خوبی دارد، اما امکانات مربوط به ورزش و تمرین‌های فیزیکی در آن چندان حرفه‌ای و کامل نیست. حتی بسیاری از مدل‌های ساخته شده بر اساس این پلتفرم – حتی مدل‌های گران قیمت آن- سنسور ضربان قلب ندارند.

امکانات ورزشی ساعت‌های هوشمند - لنزوتک

امکانات ورزشی سامسونگ گیر عالی است. از شمردن قدم و ثبت ضربان قلب گرفته تا شناسایی نوع تمرین فیزیکی در حال انجام، کارآیی این ساعت هوشمند بی‌نظیر است. تنها چند ثانیه بعد از آنکه شروع به ورزش کردن کنید، ساعت هوشمند سامسونگ می‌تواند نوع فعالیت شما را – چه دویدن باشد، چه پیاده روی، چه دوچرخه سواری و…- شناسایی کرده و جزئیات فعالیت شما را ثبت کند. هیچ تنظیماتی هم لازم نیست و تمامی اطلاعات ثبت شده در برنامه Samsung Health ذخیره می‌شود. این ساعت هوشمند حتی می‌تواند زمان شنا کردن هم نوع فعالیت شما را ثبت کند.

تفاوت میان Android Wear و Samsung Gear از زمین تا مریخ است، و سامسونگ بی شک در مبحث امکانات ورزشی برنده بی چون و چرای این مقایسه است. هیچ نرم‌افزار قابل نصب خارجی نیز وجود ندارد که تونایی‌های ارائه شده در نرم‌افزار Samsung Health را به کاربران Android Wear هدیه کند.

 

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of