جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سنسور اثر انگشت گوشی بلو - لنزوتک

انفورماتیک گستر ناامن‌ترین گوشی امریکایی را وارد بازار ایران کرد

به تازگی شرکت انفورماتیک گستر اعلام کرده‌است که طی قرارداد رسمی با شرکت بلو پراداکتس امریکا، نمایندگی رسمی محصولات بلو را در ایران تاسیس خواهد کرد. احسان اعتباری فریمانی، مدیر فروش شرکت انفورماتیک گستر طی نشست خبری سازمان نظام صنفی تهران با اعلام اینکه کمپانی مورد نظر در حال حاضر به بیش از ۴۰ کشور دنیا گوشی صادر می‌کند، ‌پیش‌بینی کرد که فروش این دستگاه تا سال آینده به ۴۰ هزار دستگاه در ماه خواهد رسید و مالک ۶.۶ درصد از سهم بازار ایران خواهد شد.

گوشی بلو - لنزوتک

 

این در حالی است که در طی این نشست و طی چند روز گذشته در مورد ارزان قیمت بودن این گوشی صحبت‌های بسیار زیادی شده است، اما در هیچ کجای اخبار مربوط به این گوشی، صحبتی از بزرگترین ضعف آن، “قابلیت شنود شدن و بدست گرفتن کنترل توسط دیگران” نشده است.

سری گوشی بلو - لنزوتک

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶، شرکت امنیتی کریپتو وایر نرم‌افزار شنودی را در این گوشی شناسایی کرد که بصورت پیشفرض بر روی گوشی‌های فروخته شده از درگاه فروشگاه‌های آمازون و بست بای نصب شده و اطلاعات مربوط به کاربران گوشی‌ها را بصورت مخفیانه به کشور چین ارسال می‌کرد. در آگوست سال ۲۰۱۷، سایت آمازون محصولات این شرکت را بخاطر ضعف‌های امنیتی گزارش شده از روی فروشگاه حذف نمود و پس از یک ماه با تاکید بر رفع شدن مشکلات امنیتی این محصولات، عرضه آنها را از سر گرفت. اما طبق گزارش CNET، شرکت اداپتس شانگهای، با حفظ دسترسی به کانال کنترلی و دستوری این سیستم و با قرار دادن یک مسیر ارتباطی میان سرور و گوشی تلفن همراه، همچنان قادر است تا بر روی گوشی شما بدون کسب اجازه از کاربر نرم‌افزار نصب کند، از صفحه گوشی اسکرین شات تهیه کند، صفحه نمایش گوشی را بصورت فایل ویدیویی ضبط کند، تماس برقرار کند و حتی دستگاه را از اطلاعات کاربری و تنظیمات پاک نماید.

گوشی بلو - لنزوتک

 

پس از این رسوایی، شرکت اداپتس بصورت عمومی اعلام کرد که این نرم‌افزار جاسوسی یک اشتباه بوده است و مشکل گزارش شده بصورت کامل رفع شده است. اما چیزی که جالب است گزارش تازه شرکت امنیتی کریپتو وایر است که نشان می‌دهد که نرم‌افزار مورد بحث و ضعف امنیتی معرفی شده همچنان در گوشی‌های تولیدی شرکت بلو وجود داشته و تنها اتفاقی که افتاده این است که این نرم‌افزار باهوش‌تر شده و ارسال اطلاعات را بصورت مخفیانه‌تری انجام می‌دهد.

برند بلو - لنزوتک

 

انتهای پیام

 

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of