جدید ترین عناوین خبری امروز
لنزوتک

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

آیا سال ۲۰۱۸ سال شکست سامسونگ است؟

مطمئناً شرکت‌هایی مانند LG و‌HTC نیز گوشی‌های بسیار خوبی تولید می‌کنند. اما اینطور به نظر می‌رسد که وظیفه و هدف سازمانی این شرکت‌ها تولید و فروش گوشی‌هایی است که اقشار کم درآمدتر یا کسانی که قصد پرداخت مبالغ هنگفت برای یک گوشی را ندارند بیشتر جذب آنها می‌شوند. شاید هم این شرکت‌ها ناخواسته سهم خود در بازار گوشی‌های قدرتمند و پرچمدار را از دست داده‌اند و دیگر قدرت بازپسگیری جایگاه خود را ندارند.

بنابراین، بدترین اتفاقی که می‌تواند برای سامسونگ رخ دهد – البته به غیر از انفجار محصولات خانواده Galaxy Note- ظهور بی سروصدا و سریع یک رقیب جدی در ارتفاعات بالای نردبان رقابت در حوزه گوشی‌های اندرویدی پرچمدار است. منظور ما یک استارتاپ نوظهور با بودجه‌ای خُرد نیست، بلکه صحبت از ابرشرکت‌هایی چینی است: هوآوی و شیائومی.

این شرکت‌ها قبلاً هم موفق به فروش محصولات پرچمدار خود در بازارهای جهانی علل الخصوص بازار ایالات متحده شده‌اند امّا بیشتر سهم فروش آنها در بازارهای آنلاین و فروشگاه‌های دیجیتالی بوده است که درصد کمی از میزان فروش گوشی‌های اندرویدی در بازار را تشکیل می‌دهد.

موفقیت در‌ فروش گوشی‌های پرچمدار در‌ ایالات متحده نیازمند یک چیز است: عقد قرارداد با شرکت‌های مخابراتی! چهار غول بزرگ تولید و عرضه گوشی‌های تلفن همراه نه تنها هزاران هزار فروشگاه فروش مستقیم دارند، بلکه محصولات خود را طی قرارداد با شرکت‌های مخابراتی بصورت اقساطی طی ۲۴ قسط به فروش می‌رسانند و بدین صورت امکان خرید گوشی‌های پرچمدار خود را برای جمعیت بیش‌تری فراهم می‌کنند. اگر قرار به پرداخت هزینه یک گوشی پرچمدار بصورت نقدی و یکجا باشد، بسیاری از افراد قادر به خرید آن نخواهند بود.

بر همین اساس و طی خبری که دیروز توسط وبسایت The Information منتشر شد، شرکت هوآوی برای فروش محصول پرچمدار خود، یعنی هوآوی میت ۱۰ پرو اقدام به عقد قرارداد فروش با شرکت مخابراتی AT&T کرده است. این برای سامسونگ خبر ناخوشایندی است، مخصوصاً حال که طبق اطلاعات منتشر شده، گوشی بعدی سامسونگ، یعنی Galaxy S9 از لحاظ طراحی تفاوت چندانی با اجداد خود ندارد.

هوآوی میت ۱۰ پرو دارای مشخصه‌ها و ویژگی‌هایی است که قبلاً سامسونگ با استفاده از آنها سهم بزرگی از بازار را بدست آورد: جک هدفون و سنسور اثر انگشت بر روی قاب جلویی گوشی. همچنین این گوشی دارای اجزایی است که خبری از آنها در گوشی بعدی سامسونگ نیست: دوربین دارای لنز دوقلوی ساخت برند Leica.

شرکت هوآوی برای تبلیغ محصول پرچمدار خود همزمان با عرضه عمومی این محصول در ایالات متحده مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را در نظر گرفته است. همچنین خبرهای تائید نشده‌ای نیز درباره قرارداد این شرکت با شرکت مخابراتی Verizon به گوش می‌رسد.

اگر هوآوی بتواند گوشی پرچمدار خود که فعلاً رقیب سرسختی برای گوشی بعدی سامسونگ به حساب می‌آید را بصورت سراسری از طریق دو ابرشرکت مخابراتی ایالات متحده عرضه کند و تبلیغات وسیعی نیز داشته باشد، احتمال اینکه شرکت سامسونگ سهم بزرگی از بازار گوشی‌های پرچمدار را از دست بدهد بسیار زیاد است.

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of